Dai Sifu Randy Williams

Sifu Randy Williams rozpoczął treningi Wing Chun Gung Fu w wieku trzynastu lat pod okiem swojego pierwszego Sifu, George Yau Chu, w Los Angeles, Kalifornia. W 1972, Sifu Williams otworzył własną szkołę, która wraz z rozwojem stała się podwaliną Close Range Combat Academy (1988) – organizacji funkcjonującej w ponad piętnastu krajach.

Podczas powstawania linii przekazu Wing Chun Gung Fu w CRCA, Sifu Williams skupił się na połączeniu zdobytej wiedzy u swoich nauczycieli i swojego osobistego doświadczenia w sztukach walki. W związku z powyższym system CRCA nie jest taki sam jak wiele innych przekazów Wing Chun. Sifu Williams uważa, że Wing Chun jest wyrazem życia w sztukach walki wręcz i musi zmieniać się oraz ewoluować w nowych sytuacjach w jakich może znaleźć się wojownik. Wing Chun Gung Fu CRCA opiera się głównie na praktycznym zastosowaniu technik, a nie tradycji.

Jako profesjonalista w sztukach walki, Sifu Williams jest autorem dziewięciu książek z teoretycznych i praktycznych zastosowań Wing Chun Gung Fu oraz producentem ponad pięćdziesięciu filmów instruktażowych demonstrujących różne techniki i ćwiczenia w parach praktykowane w linii przekazu CRCA. Jest on także wynalazcą manekina Octopus Dummy i autorem artykułów podejmującym tematy związane ze sztukami walk w wielu publikacjach, takich jak Black Belt i Kung Fu Magazine. Jego umiejętności w sztukach walki uczyniły go nie tylko znanym Mistrzem Wing Chun ale także popularnym ochroniarzem.

Sifu Williams woli jak zwraca się do niego “Seef” zamiast “Sifu” lub “See Foo”. Tytuł ten wzbudza szacunek wśród jego uczniów i odzwierciedla silne połączenie tolerancji i nauczania pod okiem mistrza w Wing Chun Gung Fu.

Sifu Williams szanuje wszystkie rodziny Wing Chun. Znany jest ze swojego niesamowitego poczucia humoru, hojności i otwartości do poprawy umiejętności każdego studenta. Uważany jest za jednego z najbardziej polecanych instruktorów w dziedzinie sztuk walki.

Seef: My, Twoi uczniowie, kochamy Cię. Dziękujemy za wszystko ca nam dałeś. Jesteśmy wdzięczni za to co otrzymaliśmy.