Sifu Mario Lopez

Mario Lopez urodził się w roku Smoka w 1964. Był synem hiszpańskich rodziców mieszkających w Niemczech.  Mario był bardzo aktywnym dzieckiem.

Jego życie zmieniło się na zawsze w roku 1970, kiedy zobaczył słynnego aktora i legendę sztuk walki Bruce Lee. Jak wielu ludzi w tym czasie Mario chciał poświęcić swoje życie nauce sztuki walki Bruce Lee Jeet Kune Do (JKD). Niestety nie było szkół, gdzie Mario mógłby się uczyć tej sztuki walki. Pomimo, że nie było w Niemczech szkół to nie odstraszyło to Mario w poszukiwaniu miejsca, gdzie mógłby rozpocząć treningi. Dzięki wytrwałości w poszukiwaniu szkoły Mario dowiedział się, że wiele technik Jeet Kune Do pochodzi z Wing Chun. 8 kwietnia 1980 roku Mario uczestniczył w swojej pierwszej lekcji Wing Chun i wtedy powiedział ” Pewnego dnia będę nauczycielem Wing Chun”.

We wrześniu 1995 roku, po pięciu miesiącach po spotkaniu Seef Randy Williams’a, Mario otworzył swoją pierwszą szkołę. Była ona bardzo mała (tylko 35 metrów kwadratowych) alestała się początkiem spełnienia jego marzeń żeby nauczać Wing Chun. Z upływem lat zaangażowanie zaowocowało zmianą lokalizacji szkoły. Populacja jego uczniów rosła więc i wielkość miejsca treningów musiała się zmieniać. W 1999 roku jego marzenie aby nauczać na pełen etat spełniło się. Dziś  Mario jest głównym Sifu na 470 metrach kwadratowych Akademii Sztuk Walki w Duisburgu w Niemczech i pierwszym studentem CRCA, który zdobył kompletną wiedzę systemu Wing Chun.

Kariera Mario w Wing Chun CRCA:

  • Żółty Pas, 1997 (Niemcy)
  • Czerwony Pas, 1998 (Niemcy)
  • Zielony Pas, 2007 (Wielka Brytania)
  • Brązowy Pas, 2009 (Niemcy)
  • Czarny Pas I, 2010 (Rumunia)
  • Czarny Pas II, 2011 (Rumunia)
  • Czarny Pas III, 2012 (Meksyk)

 

Kiedy Mario ukończył test na trzeci stopień czarnego pasa w Wing Chun CRCA Seef obwieścił całej organizacji CRCA: “Mario jest pierwszy w linii przekazu”. Oświadczył, że poświęcenie Mario, zaangażowanie i zdobycie kompletnej wiedzy w CRCA uczyniło go jedynym studentem kwalifikującym się do osiągnięcia sukcesu jako Szef CRCA. 21 lutego 2016 roku Seef Randy Williams wręczył Mario Jade Ring, symbolizujący przekazanie przywództwa w CRCA, mówiąc: ”Niech siła będzie z Tobą, CRCA od teraz jest Twoje”.

Wizją i misją Mario dotyczącą Close Range Combat Academy jest rozwój organizacji z zespołem osób i indywidualnie ukierunkowany na rozszerzenie wpływów szkoły, jej widoczność i dostęp.

Dzięki dzisiejszej technologii Mario już zwiększył wysiłki w tym kierunku poprzez portal Facebook do komunikacji z instruktorami CRCA z całego świata, tworząc kanał YouTube aby studenci mogli trenować w domu oraz budując oficjalną stronę Facebook aby informować studentów i przyjaciół o nowościach w CRCA.

Jak widać, CRCA ma oficjalną stronę, dostępną w ośmiu językach, gdzie każda szkoła CRCA, członkowie organizacji, studenci prywatni oraz ze “Stajni” mają dostęp do dokumentów i filmów instruktażowych. Mario opracował również standardowy system testów dla wszystkich instruktorów, który można znaleźć w sekcji “Stopnie”.

Sifu Mario Lopez jest oddany promowaniu każdej szkoły CRCA na świecie. Jeśli jest coś co lubisz w CRCA, proszę skontaktuj się z nami. W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z Mario: mario@crcawingchun.com